Czosnek

czosnek

Co nowego i korzystnego na temat czosnku

 • Potencjalne korzyści spożywania czosnku dla zmniejszenia ryzyka chorób sercowo-naczyniowych badano w różnych stanach, w tym zawale mięśnia sercowego (zawał mięśnia sercowego), chorobie wieńcowej (CAD), wysokim ciśnieniu krwi (nadciśnieniu) i miażdżycy tętnic. Okazało się, że codzienna elastyczność naszych naczyń krwionośnych poprawia się wraz ze spożyciem czosnku, a prawdopodobieństwo uszkodzenia naczyń krwionośnych z powodu przewlekłego nadmiernego stanu zapalnego zmniejszyło się, gdy ten warzywnik alginowany jest spożywany regularnie.
 • Badania nad planami żywieniowymi zawierającymi czosnek i ryzykiem zachorowania na raka wykazują potencjalne korzyści z regularnego przyjmowania tego bardzo lubianego warzywa. Różny spadek ryzyka wiąże się ze spożyciem czosnku w różnych lokalizacjach ciała, w tym w górnym odcinku przewodu pokarmowego (w tym w jamie ustnej, gardle, krtani i przełyku), a także w żołądku. W wielu badaniach związki zawierające siarkę w czosnku zostały bezpośrednio zaangażowane w te potencjalne korzyści zdrowotne.
 • Badania zaczynają dawać nam lepsze zrozumienie ilości czosnku potrzebnej do zapewnienia nam ogólnych korzyści zdrowotnych. Pod względem ilości około 20 gramów czosnku (w postaci pokarmu) najlepiej opisuje potrzebną ilość, a pod względem częstotliwości 1-3 razy w tygodniu przekłada się na wymierne korzyści. W WHFoods grupujemy czosnek razem z cebulą i porem jako warzywa allium, a więcej informacji na temat zalecanego poziomu spożycia można znaleźć w naszym Doradcy warzywnym.
 • Jeśli chcesz mieć świetny przykład, jak przynieść czosnek do cotygodniowego planu posiłków w pyszny i łatwy do naśladowania sposób, nie musisz szukać dalej niż nasz plan najzdrowszych posiłków na świecie. W codziennym planowaniu posiłków czosnek zostanie włączony do naszego najzdrowszego posiłku na świecie, w sposób, który wydobywa najlepsze połączenie smaku każdego przepisu.

Zalecenia WHFoods

Jako członek rodziny warzyw Allium, czosnek ma pewne wartości odżywcze z cebulą i porami, które są również członkami tej rodziny Allium. Inne warzywa z rodziny allium to szczypior, szalotka i szalotka. W WHFoods nasz minimalny zalecany dzienny poziom spożycia dla warzyw allium to jedna trzecia porcji dziennie. Nasza wyjątkowa zalecana porcja to dwie trzecie porcji dziennie. W przypadku cebuli i porów jedna trzecia porcji stanowiłaby jedną trzecią miseczki posiekanej i ugotowanej. W przypadku czosnku jedna trzecia porcji to 2 ząbki. Aby osiągnąć znakomite dzienne spożycie, wystarczy podwoić te kwoty. Nasz "najzdrowszy" plan posiłków na świecie to świetne miejsce, aby zacząć, jeśli chcesz zobaczyć, jak łatwo jest włączyć czosnek do codziennych posiłków w sposób pyszny i poprawiający smak.

Czosnek, surowy
6.00 goździki
(18,00 gramów)

Kalorie: 27
GI: niski

NutrientDRI / DVTa mapa graficznie wyszczególnia% DV, które porcja czosnku dostarcza dla każdego z składników odżywczych, z których jest to dobre, bardzo dobre lub doskonałe źródło zgodnie z naszym Systemem Oceny Żywności. Dodatkowe informacje na temat ilości tych składników odżywczych dostarczanych przez czosnek można znaleźć na wykresie systemu oceny żywności. Łącze, które przenosi użytkownika do obszernego profilu żywieniowego dla czosnku, zawierającego informacje o ponad 80 składnikach odżywczych, można znaleźć w Tabeli systemu oceny żywności.

Korzyści zdrowotne

Podczas gdy czosnek plasuje się jako doskonałe źródło manganu i witaminy B6, bardzo dobrego źródła witaminy C i miedzi oraz dobrego źródła selenu, fosforu, witaminy B1 i wapnia w naszym systemie oceny WHFoods, to związki siarki w czosnku które służą jako główne składniki odżywcze pod względem ogólnych korzyści zdrowotnych. Wykazano, że związki zawierające siarkę w tym roślinnym czosnku zapewniają nam korzyści zdrowotne w szerokim zakresie systemów organizmu, w tym: nasz układ sercowo-naczyniowy, układ odpornościowy, układ zapalny, układ trawienny, układ hormonalny i system detoksykacji. Zaczniemy od szybkiego spojrzenia na te unikalne związki zawierające siarkę.

Związki zawierające siarkę w czosnku

Sześć kategorii związków zawierających siarkę przedstawionych poniżej da pierwsze spojrzenie na niezwykłą złożoność tego warzywa. Pod względem potencjalnych korzyści zdrowotnych każdy z tych związków był dość obszerny. Warto jednak również zauważyć, że większość badań nie skupiała się na obecności związków w świeżym czosnku spożywanym jako pokarm, ale raczej na dodatkach czosnkowych, bez względu na to, czy są to oleje, tabletki, proszki lub inne rodzaje ekstraktów.

 • Zawierające siarkę aminokwasy i peptydy
  • cysteina
  • metionina
  • S-allylcysteina
  • S-allilomerkaptocysteina
  • glutation
  • S-etyl cysteina (SEC)
  • N-acetylocysteina (NAC)
 • Tiosulfiniany
  • allicyna
  • siarczany allilu
  • metylosulfoniany allilu
 • Sulfotlenki
  • alliin
  • czosnek
  • metiina
  • izoalliin
 • Siarczki, siarczany i polisiarczki
  • siarkowodór (H.2S)
  • Siarczek diallilu (DAS)
  • disiarczek diallilu (DADS)
  • Trójsiarczek dwuallilowy (DATS)
 • Vinyldithiins
  • 1,2-vinyldithiin
  • dehydrovinyldithin
 • Ajoenes
  • E-ajoene
  • Z-ajoene

Chociaż istnieje tu o wiele więcej szczegółów, niż można by je znaleźć w podsumowującym profilu żywnościowym, chcielibyśmy zwrócić uwagę na dwa podstawowe rodzaje korzyści zdrowotnych związanych z tymi związkami siarki. Pierwsze to korzyści związane z samą siarką. Chociaż ten minerał nie ma powiązanych z nim zaleceń dotyczących zdrowia publicznego i nie jest włączony jako odżywcza substancja odżywcza przez National Academy of Sciences, wiadomo, że odgrywa ona kluczową rolę w naszym zdrowiu, szczególnie w związku z komórkowym systemem detoksykacji, zdrowiem naszych stawów i tkanki łącznej oraz metabolizmem związanym z tlenem.Ważne jest, aby nie przeoczyć tego bogatego w siarkę czosnku, ponieważ jest on własnością czosnku, którego nie ma w większości pokarmów, które jemy.

Drugi to korzyści związane z unikalne formy siarki w tym pożywieniu. Na szczycie listy znalazłby się allicin i jego produkty rozpadu. Jak wskazano powyżej, allicyna jest tiosulfinianem. Najbardziej natychmiastowymi produktami rozkładu tego tiosulfinianu są siarczki i polisiarczki diallilu (DAS, DADS i DATS). Ale w obecności innych grup zawierających siarkę, zwanych tiolami, te siarczki mogą również uwalniać wolny siarkowodór (H.2S). To H2S może brać udział w korzyściach dla układu sercowo-naczyniowego czosnku, ponieważ wydaje się, że działa synergistycznie z tlenkiem azotu (NO) w optymalizacji elastyczności naczyń krwionośnych.

Korzyści sercowo-naczyniowe czosnku

Czosnek zapewnia nam korzyści sercowo-naczyniowe na wiele różnych sposobów. W rzeczywistości, tak różnorodne są te różne szlaki dla wsparcia sercowo-naczyniowego, że nowe badania odkrywają nowe sposoby, w których czosnek pomaga chronić ten system ciała. Zdecydowanie najlepiej przebadane te szlaki są właściwościami przeciwutleniającymi i przeciwzapalnymi występującymi w tym warzywnym czosnku. Przewlekłe, niepożądane zapalenie jest oczywiście szczególnym ryzykiem w naszych naczyniach krwionośnych, ponieważ może przyczynić się do uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych, tworzenia płytki nazębnej i ostatecznego zatykania naszych naczyń krwionośnych. Winyloditiiny, diallilopolisulfotlenki i związek zawierający siarkę, zwany tiacremononem, są najsilniej związane z działaniem przeciwzapalnym czosnku w naszym układzie sercowo-naczyniowym.

Bezpośrednio obok tego wsparcia przeciwzapalnego jest wsparcie antyoksydacyjne dostarczane do naszego serca i naczyń krwionośnych poprzez spożycie czosnku. W tej kategorii przeciwutleniaczy, wiele form cysteiny znajdujących się w czosnku otrzymało specjalną uwagę badawczą, podobnie jak obecność glutationu i selenu. Oczywiście ważne jest również, aby pamiętać, że czosnek jest doskonałym źródłem mineralnego przeciwutleniacza, manganu i bardzo dobrym źródłem witaminy C, innego kluczowego składnika przeciwutleniającego. Wreszcie interesujące było to, w jaki sposób wytwarzanie pirogronianu z oddziaływań opartych na siarce w czosnku może być powiązane z korzyściami zdrowotnymi przeciwutleniacza zapewnianymi przez to warzywo. Naukowcy od dawna zdawali sobie sprawę z potencjału pirogronianu - bardzo powszechnego kwasu organicznego występującego w wielu reakcjach metabolicznych w organizmie - aby zapewnić nam wsparcie antyoksydacyjne. Jednak bardziej aktualne badania koncentrują się na wytwarzaniu pirogronianu z czosnku za każdym razem, gdy alliina w czosnku zostanie przekształcona w allicynę. Za każdym razem, gdy dochodzi do tego procesu konwersji (za pomocą enzymu zwanego alliinazą), istnieje możliwość utworzenia dwóch cząsteczek pirogronianu. Tworzenie pirogronianu podczas tej reakcji chemicznej może być ważne w zapewnieniu korzyści przeciwutleniających z tego warzywa roślinnego.

Na koniec, ważne jest włączenie anty-płytkowej aktywności cząsteczek ajoenu czosnku do tego podsumowania korzyści dla układu sercowo-naczyniowego. Płytki krwi są jednym rodzajem krwinek, podobnie jak krwinki czerwone lub białe krwinki. Średnio jednak płytki krwi są około pięć razy mniejsze niż krwinki czerwone, a jedną z ich kluczowych funkcji jest zapobieganie nadmiernemu krwawieniu poprzez wspomaganie uszczelniania ran i cięć. Jednak w pewnych okolicznościach płytki krwi mogą zacząć kumulować się w taki sposób, że mogą one ostatecznie spowodować problemy zdrowotne w postaci niechcianego skrzepu krwi. Naukowcy wykazali zdolność ajoenów czosnku do zmniejszenia ryzyka niechcianej krzepnięcia z powodu nadmiernego zbijania się płytek (zwanego agregacją płytek).

Wszystkie opisane powyżej rodzaje korzyści zdrowotnych wynikające z czosnku łączą się, aby uczynić z tego warzywa algi pomocne w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia licznych chorób sercowo-naczyniowych. W tym na liście są: zawał serca (zawał mięśnia sercowego), choroba wieńcowa (CAD), wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) i miażdżyca. Ponadto warto zauważyć, że codzienna elastyczność naszych naczyń krwionośnych poprawia się wraz z przyjmowaniem czosnku.

Potencjalne zmiany ryzyka zachorowania na raka związane z przyjmowaniem czosnku

Niestety większość badań nad rakiem czosnkowym, które widzieliśmy, nie analizuje spożycia czosnku w jego naturalnej postaci pokarmowej. Zamiast tego, te badania czosnku skupiły się na stosowaniu suplementów czosnkowych (takich jak kapsułki czosnkowe lub kapsułki czosnkowe / tabletki zawierające sproszkowane ekstrakty). Tak więc jesteśmy w gorszej sytuacji, wyciągając mocne wnioski na temat ryzyka raka dla ludzi, którzy lubią czosnek w swoich planach żywieniowych.

Wśród tych badań koncentrujących się na suplementacji ryzyko wystąpienia nowotworów związanych z przewodem pokarmowym wydaje się najbardziej konsekwentnie wpływać na spożycie czosnku. W szczególności wydaje się, że najczęściej występuje wpływ nowotworów w górnym odcinku przewodu pokarmowego (w tym w jamie ustnej, gardle, krtani, przełyku i żołądku).

Inne potencjalne korzyści zdrowotne wynikające z czosnku

Jak wspomniano w powyższej sekcji, wykazano, że związki zawierające siarkę w czosnku wspierają procesy detoksykacji organizmu, w szczególności procesy związane z siarką lub rolą enzymów transferazy S-glutationu (GST). Szczególnym zainteresowaniem w tym obszarze detekcji była potencjalna rola siarczków allilu czosnku.

Właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze czosnku są dość dobrze zbadane, choć niekoniecznie w kontekście chorób ludzkich i ich rozwoju. Podobnie jak w badaniach nad rakiem czosnku, większość z tych badań przeciwdrobnoustrojowych dotyczyła raczej stosowania suplementów czosnkowych, niż ich formy żywnościowej.Ze względu na duże zainteresowanie badaniami nad czosnkiem i rakiem żołądka, w kilku badaniach zbadano potencjał związków czosnkowych, aby zapobiec nadmiernemu wzrostowi bakterii. Helicobacter pylori w żołądku lub nadpobudliwości tej bakterii do ściany żołądka. Jednak wyniki w tym obszarze były mieszane. W kilku badaniach, ajoeny obecne w czosnku zostały z powodzeniem zastosowane w celu zapobiegania infekcjom z drożdżami Candida albicans. Obserwujemy również badania, które pokazują zdolność pokruszonego świeżego czosnku do zapobiegania infekcji bakteryjnej Pseudomonas aeruginosa u pacjentów z oparzeniami.

Jeden nowy, ekscytujący obszar badań obejmuje potencjalną rolę czosnku w wspomaganiu zdrowia kości. Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, dwusiarczki diallilu (DADS) w czosnku zostały zidentyfikowane jako związki czosnku, które pomagają chronić nasz układ sercowo-naczyniowy przed uszkodzeniem przez dym papierosowy. W odniesieniu do zdrowia kości, badania wykazały, że palenie papierosów zwiększa ryzyko osteoporozy, niedostatecznej gęstości mineralnej kości i niezdolności do leczenia złamań kości. Odwrotnie, spożycie czosnku może być w stanie zmniejszyć ryzyko tych problemów, kompensując niektóre potencjalne szkody spowodowane przez chroniczne narażenie na dym papierosowy. Szczególnie interesujący w tym kontekście jest potencjał czosnku do ochrony komórek osteoblastów przed uszkodzeniem. Osteoblasty są komórkami kostnymi, które pomagają w tworzeniu nowej macierzy kostnej. Jeśli spożycie czosnku może pomóc chronić te komórki przed potencjalnymi uszkodzeniami spowodowanymi dymem papierosowym, może pomóc w tworzeniu nowej matrycy kostnej i utrzymaniu istniejącej struktury kości.

Ostatnim obiecującym obszarem badań nad potencjalnymi korzyściami zdrowotnymi czosnku jest regulacja cukru we krwi. Jednym z celów w tym obszarze jest hormon uwalniany przez nasze komórki tłuszczowe zwane adiponektyną. Kiedy we krwi jest za mało adiponektyny, zwiększa się ryzyko cukrzycy typu 2 i niektórych problemów sercowo-naczyniowych. W to, co moglibyśmy opisać jako wstępne badania, wykazano, że 12 tygodni spożywania czosnku zwiększa poziomy adiponektyny we krwi u ludzi. Naukowcy są przekonani, że proces ten może być ściśle związany z jednoczesnym wytwarzaniem kolejnej kluczowej cząsteczki regulatorowej zwanej tlenkiem azotu. Chociaż potrzebne są kolejne badania kontrolne, te wstępne wyniki wskazują na możliwość spożycia czosnku w celu zmniejszenia ryzyka cukrzycy typu 2 za pomocą tak zwanych szlaków hormonalnych. Widzieliśmy także niedawne badania wykazujące znaczący spadek poziomu cukru we krwi na czczo po spożyciu czosnku. Autorzy tego badania w rzeczywistości połączono wyniki z siedmiu wcześniejszych badań, aby przeprowadzić bardziej szczegółową analizę stosunku stężenia cukru we krwi z postem czosnku. W swoich wnioskach naukowcy sugerowali dalsze potwierdzenie wpływu cukru we krwi poprzez badanie innych wskaźników regulacji poziomu cukru we krwi, w tym PPG (poposiłkowa glukoza, tj. Ilość cukru we krwi po posiłku) i hemoglobiny A1C (procent czerwonych krwinek). do którego dołącza się cukier).

Opis

Czosnek - razem z cebulą - należy do najbardziej znanych ze wszystkich "warzyw allium". Obie te rośliny (czosnek i cebula) należą do tego samego rodzaju roślin, zwanych Allium rodzaj. "Allium" to w rzeczywistości łacińskie słowo oznaczające czosnek! Inne powszechnie spożywane pokarmy, które należą do tego Allium rodzaj to por, szczypiorek, szalotka i szalotka.

W przeciwieństwie do tego rodzaju grupowania czosnku, które jest bardzo proste, jedzenie rodzina czosnek może być mylący. Prawidłowe umieszczenie czosnku w bardzo szerokiej rodzinie amarylis (Amaryllidaceae), który obejmuje bardzo popularny kwiat o tej samej nazwie. The Allioideae są podrodziną z rodziny amarylis i czosnkiem (Allium sativum) jest członkiem tego Allioideae podrodziny, wraz z cebulą, porami, szczypiorkiem, szalotkami i szalotkami.