Indyjski plan posiłków na 1200 kalorii dla zdrowej utraty wagi

Jeśli chodzi o utratę wagi, większość z nas jest uwięziona w błędnym cyklu nieudanych planów dietetycznych, gdzie zaczynamy dietę i ćwiczymy z wielkim entuzjazmem. Nagle gdzieś na środku drogi tracimy zainteresowanie i determinację i poddajemy się kuszącemu wezwaniu paneera z masłem, biryani, daal makhani i rasmalai.

I niewielu z nas, którym uda się utracić wagę dzięki przetrwaniu restrykcyjnej diety, nie będzie miało żadnego pojęcia, jak ją utrzymać, aby nie powróciły do ​​poprzedniego rozmiaru. Jednym z takich przykładów jest Indian GM Diet Meal Plan, w którym można schudnąć w pierwszym tygodniu i automatycznie, gdy nie przestrzega się ścisłego planu diety.

Indyjski plan posiłków 1200 kalorii:

Sekret utrzymania zdrowej wagi ciała polega na planowanym spożyciu kalorii, które pobudza metabolizm i indukuje spalanie tłuszczu. Zwiększenie tempa metabolizmu ma zasadnicze znaczenie dla utraty wagi i można to zrobić za pomocą środków do domu, aby zwiększyć metabolizm. Można to również osiągnąć dzięki naszemu nowemu, 1200 kalorycznemu planowi dietetycznemu.

Plan posiłków 1200 Cal nigdy nie może się nie udać, ale wynik zdecydowanie zależy od tego, co jesz. Nie możesz zabrać ze swojego limitu 1200 Cal z fast foodów, frytek, słodkich przekąsek i czekoladek i spodziewać się skutecznych rezultatów. Powinna to być dobrze zbilansowana i odżywcza dieta, zawierająca wszystkie niezbędne witaminy, minerały, niezbędne tłuszcze i składniki odżywcze, inaczej twoje ciało może zostać poważnie popsute, a efekty będą widoczne w twoich martwych, wiotkich włosach, matowej, szorstkiej skórze wraz z ekstremalnym zmęczeniem i letargiem.

Plan diety na 1200 kalorii

Dlaczego 1200 Cal to magiczny numer?

Cóż, wymóg każdego osobnika jest inny, a dieta do skutecznego odchudzania powinna być oparta na kilku czynnikach, takich jak poziom aktywności, wiek, płeć, waga, wzrost, metabolizm i stan medyczny. Dlatego najlepiej jest obliczyć wskaźnik BMR (podstawowy poziom metabolizmu), który pomoże określić minimalne zapotrzebowanie organizmu na kalorie.

skala kalorii

Podstawowym mechanizmem utraty wagi jest tworzenie niedoboru kalorii w organizmie poprzez spożywanie mniejszej ilości kalorii przy użyciu zbilansowanej diety. Minimum 1200-1800 kalorii jest podstawowym wymaganiem organizmu, a zmniejszenie spożycia kalorii poniżej będzie sygnalizować mózgowi spowolnienie metabolizmu, a organizm zacznie oszczędzać tłuszcz i wydobywać energię z mięśni.

Identyfikacja właściwych kalorii

Kalorie są najważniejszym czynnikiem, który decyduje o przybieraniu na wadze i utracie wagi, a zdrowy plan odchudzania tworzy bezpieczny deficyt kalorii sprzyjający utracie wagi. Gra polegająca na odchudzaniu polega na spalaniu kalorii i spalaniu kalorii. W przypadku równowagi wagi wszystkie kalorie są takie same, ale jeśli chodzi o ogólny stan zdrowia, wszystkie kalorie nie są takie same.

Trzy główne źródła kalorii to tłuszcze, węglowodany i białka. Źródłem niezdrowych tłuszczów nasyconych są masło, ser i tłuste kawałki mięsa; mając na uwadze, że źródłem zdrowych nienasyconych tłuszczów są orzechy, oleje roślinne, oliwki i owoce morza. Podobnie jak zdrowe i niezdrowe tłuszcze, istnieją również zdrowe i niezdrowe węglowodany.

Proste węglowodany, takie jak biały ryż, cukier, biała mąka, napoje gazowane, soki owocowe i wypieki to te, które powodują otyłość. Złożone węglowodany, takie jak brązowy ryż, mąka pszenna, fasola, soczewica, rośliny strączkowe, owoce i warzywa pomagają w odchudzaniu. Białka są niezbędne do zwiększenia masy mięśniowej, a najlepszymi naturalnymi źródłami białka o niskiej zawartości nasyconego tłuszczu są białko jaja i niskotłuszczowa mleczarnia.

Dlatego ważne jest, aby zidentyfikować dobre i złe kalorie i uwzględnić odpowiednie pokarmy w swoim indyjskim planie diety o wartości 1200 kalorii, aby był zdrowy i zrównoważony.

(Przeczytaj również: Dieta GM - Najszybsza dieta wegetariańska indiańska, aby schudnąć w 7 dni)

Jak zaplanować własne menu diety kalorii?

Cóż, do tej pory miliony razy słyszano, że sekretem pięknie wyrzeźbionej postaci jest 5-6 małych posiłków dziennie, a nie 3 ciężkie, które zwykle mamy. Małe zdrowe posiłki w krótkich odstępach czasu pomagają zwiększyć metabolizm, a tym samym spalić więcej kalorii. Podstawowa idea planu posiłków 1200 kalorii jest taka sama.

Jak zaplanować własne menu diety kalorii 1200

Musimy podzielić 1200 kalorii na 6 posiłków składających się z 3 posiłków (śniadanie, obiad, kolacja) o 300 kaloriach, z których każda składa się w sumie z 900 kalorii. Pozostałe 300 kalorii powinno składać się ze zdrowych przekąsek i napojów, które będą rozprowadzane przez cały dzień.

Staraj się trzymać nieprzetworzonych, pełnych produktów spożywczych, takich jak świeże owoce, zielone warzywa liściaste, produkty pełnoziarniste, produkty mleczne i drób na posiłki oraz przekąski. Unikaj przetworzonej żywności, warzyw skrobiowych, takich jak ziemniaki, kapusta i kalafior. Możesz wziąć suplementy wapnia i multiwitaminy wraz z tą dietą.

W wielu przypadkach jednak rygorystyczna dieta w ciągu dnia jest często zrujnowana z powodu nocnych głodówek.

Uogólnione menu diety indyjskiej o wartości 1200 cal dla utraty wagi:

Tutaj przedstawiam przykładowy plan diety indyjskiej o wartości 1200 kalorii do odchudzania, zawierający zarówno dania wegetariańskie, jak i nie wegetariańskie, które pomogą ci zorientować się, jak wygląda idealnie i jakie porcje należy zjeść. Należy jednak pamiętać, że jest to uogólniona tabela dietetyczna, która może, ale nie musi odpowiadać wymaganiom każdego, w takim przypadku należy skonsultować się ze swoim dietetykiem, aby dowiedzieć się więcej na temat diety na 1200 kalorii.

Uogólnione 1200 Cal indyjskie menu diety dla utraty wagi

Poniżej przedstawiono uogólnioną dietę z 1200 calami:

Wegetarianie mają szeroką gamę opcji w tej diecie, ponieważ mogą zawierać warzywa, soczewicę, nasiona strączkowe, twarożek (paneer) i jogurt w ich menu jako źródło białka, witamin i składników odżywczych. Dieta wegetariańska obejmuje:

wyczucie czasu Żywność do spożycia Kalorie
Wcześnie rano Woda letnia ze szkłem Lemon 1 0
Herbata bez cukru + 2 herbatniki 90
Śniadanie 2 Rotis + 1/2 szklanki Paneer Curry 330
LUB
Brązowy chleb Upma 1 talerz + Mleko 1 szklanka 300
Przedpołudnie 1 banan / 1/2 szklanki melona / 20 winogron 50
Lunch Brązowy ryż 1 szklanka (195 gm) + warzywa mieszane 1/2 szklanki + sałatka 1 miska + raita 1 mała miska 345
Wieczór Masło Mleko 1 szklanka 35
Obiad 2 Rotis + Vegetable Soup 1 bowl + Salad 1 bowl 370
Całkowity 1220/1190 Cal

Poniżej znajduje się uogólniona tabela diet przyjęta na 1200 calów:

Wykres diety bez kalorii w skali 1200 cal jest prawie identyczny z dietą wegetariańską, z wyjątkiem jaj, kurczaków i ryb, które są wliczone w śniadanie, lunch i kolację. Najlepiej trzymać się z daleka od czerwonego mięsa ze względu na wysoki poziom tłuszczów nasyconych. Z pewnością nie jest to dobra opcja dla tych, którzy próbują schudnąć.

wyczucie czasu Żywność do spożycia Kalorie
Wcześnie rano Woda letnia ze szkłem Lemon 1 0
Herbata bez cukru + 2 herbatniki 90
Śniadanie 2 jajka na twardo + 2 kromki chleba 290
LUB
2 jajecznica + 1 kromka brązowy chleb + mleko odtłuszczone 1 szklanka (240 gm) 310
Przedpołudnie 1 banan / 1/2 szklanki melona / 20 winogron 50
Lunch Brązowy ryż 1 szklanka (195 gm) + kurczak (100 gm) + warzywa mieszane 1/2 szklanki + sałatka 1 miska 360
Wieczór Masło Mleko 1 szklanka 35
Obiad 1 Roti + ryba (50 gm) + soczewica Dal 1/2 szklanki + mała 1 miska Raita 380
Całkowity 1205/1225 Cal

Jak stworzyć swój plan 1200 kalorii?

Chociaż jest oczywiste, że po przyjęciu diety na 1200 kalorii, osoba nie może spożywać więcej niż 1200 kalorii w ciągu dnia, ale ważne jest, aby podzielić 1200 kalorii na 5 do 6 zdrowych posiłków i porcji w celu utrzymania jej w dobrym stanie. -zrównoważony i pożywny, dzięki czemu może promować zdrową utratę wagi, nie powodując żadnych skutków ubocznych, takich jak spowolniony metabolizm lub niedobór składników odżywczych. Dietetycy zalecają, aby plan posiłków na 1200 kalorii miał następującą strukturę:

 • Trzy główne posiłki, tj. Śniadanie, obiad i kolacja, powinny zawierać od 300 do 350 kalorii.
 • Przekąski i napoje powinny zawierać pozostałe 300 kalorii, które powinny być dystrybuowane w ciągu dnia.
 • Jeśli chodzi o napoje, można wybrać gorącą lub zimną zieloną herbatę i herbaty ziołowe. Korzyści z zielonej herbaty dla utraty wagi są dobrze znane wszystkim.
 • Wszystkie pokarmy spożyte w trakcie posiłków i przekąsek powinny być produktami nieprzetworzonymi i nieprzetworzonymi.

Plan śniadaniowy na 300 kcal

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, a zdrowa dieta odchudzająca nie może być kompletna bez włączenia do niej śniadania. Zauważono, że osoby, które pomijają śniadanie jako środek ostrożności w celu ograniczenia spożycia kalorii, w rzeczywistości zużywają więcej kalorii pod koniec dnia.

Posiadanie zdrowego śniadania dostarcza energii przez cały dzień i zapewnia ciągłość. Chociaż w przykładowym schemacie diety zaproponowaliśmy śniadanie składające się z 2 rotis i paneer curry lub brown bread upma lub jajecznicy lub gotowanego jajka i ciemnego chleba, istnieje kilka innych pomysłów na śniadanie na odchudzanie, które można wypróbować.Plan śniadaniowy na 300 kcal

 • Gotowana fasola lub soczewica z grzanką z pełnego ziarna
 • Kromki chleba pszennego z paneer i bananem
 • Jajecznica ze szpinakiem i tostem z ciemnego chleba
 • 1/2 szklanki owsa lub muesli z niskotłuszczowym jogurtem i jabłkiem

300 lunchowy plan kalorii

Naprawdę nie musimy podkreślać, dlaczego obiad jest ważny dla zdrowej utraty wagi. Ale indyjski obiad często składa się z białego ryżu, który jest pokarmem o wysokim indeksie glikemicznym, który nie tylko powoduje nagły wzrost poziomu glukozy we krwi, ale także powoduje letarg i przyrost wagi. Dlatego 300 -calowy lunch powinien zawsze zawierać brązowy ryż lub mąkę pszenną. Niektóre 300-calowe opcje posiłków to:300 lunch z kalorii Plan1

 • 1 szklanka brązowego ryżu, 1 mały brązowy dal tarka, talerz zielonej sałaty
 • 2 rotis mąki pszennej, filiżanka gotowanej fasolki lub curry rajma, talerz sałatki
 • 1 szklanka brązowego ryżu, curry rybne z 250 gramami ryby, talerz sałatkowy
 • 1 szklanka mieszanego ryżu jarzynowego, 1 szklanka maślanki

300 Plan Kolacji Kalorii

Większość dietetyków traci przytomność pod koniec dnia i pakuje się na kolację. Ale kontrolowana 300-calowa kolacja może utrzymać wszystko pod kontrolą. Najlepiej jest skończyć kolację o 20:30 w nocy, ponieważ pozwala to na prawidłowe trawienie pokarmu przed pójściem spać, a ciało może mieć długą przerwę prawie 11 godzin przed następnym posiłkiem - śniadanie. Około 300 calowych opcji obiadowych na indyjską dietę 1200 kalorii to:300 Calorie Dinner Plan dla nonveg

 • 2 uncje pieczonego kurczaka, miska brązowego ryżu, smażone warzywa
 • 3 uncje curry z jagnięciny, 1/3 miski brązowego ryżu i 1/2 szklanki smażonych smażonych warzyw
 • 2 chapatis z mąki pszennej, filiżanka fasoli lub curry rajma i talerz sałaty

Połączenie planu 1200 kalorii z ćwiczeniami

Zdrowa i zbilansowana dieta w połączeniu z szybkimi ćwiczeniami polegającymi na spalaniu tłuszczu w domu lub w siłowni jest najlepszym sposobem na trwałe obniżenie masy ciała, ale większość z nas jest zdezorientowana co do ilości i czasu ćwiczeń, które należy wykonać wraz z dietą 1200 kalorii, aby promować zdrową utratę wagi. Na początek, ćwiczenia są absolutnie bezpieczne podczas stosowania diety 1200 cali, ale maksymalna zalecana dawka odchudzania wynosi 2 funty tygodniowo.

Aby spalić 2 funty każdego tygodnia, będziesz musiał spalić 300 kalorii dziennie, co można zrobić przez godzinę ćwiczeń o umiarkowanej intensywności, takich jak szybki marsz lub pływanie, lub 30 do 45 minut intensywnych ćwiczeń, takich jak bieganie, jogging, turystyka lub na rowerze.

Połączenie 1200 kalorycznego posiłku z ćwiczeniem

Stosując dietę o wadze 1200 kalorii i ćwiczenia, możesz zauważyć, że twoje ciało potrzebuje więcej kalorii, aby osiągnąć uczucie sytości, aby utrzymać tę rygorystyczną rutynę. Musisz reagować na objawy organizmu i wprowadzać niezbędne zmiany w diecie.Możesz ustalić, czy dieta 1200 kalorii i trening o kaloryczności 300 kalorii jest dla Ciebie odpowiedni z pomocą tej formuły.

Pomnóż swoją masę ciała o 10 (dla kobiety) lub 11 (dla mężczyzny). Następnie dodaj kolejne 10% na spalone kalorie przez trawienie i 20% na czynności siedzące.

Korzyści z diety 1200 kalorii:

Najlepszą rzeczą w planie diety 1200 Cal jest to, że możesz schudnąć i zachować formę, ciesząc się ulubionym jedzeniem. Nie musisz głodować ani pożegnać się z ulubionymi potrawami. Wszystko, czego potrzebujesz, to odrobina samokontroli i powściągliwości.dieta-utrata wagi

 • Możesz schudnąć, ciesząc się ulubionymi potrawami.
 • Pokazuje szybkie wyniki.
 • Szybka utrata masy ciała z tym planem diety działa jako czynnik motywacyjny.
 • Nie ma potrzeby wykonywania energicznych ćwiczeń ani treningów.
 • Wypróbowanie różnych rodzajów zdrowych menu i przepisów kulinarnych wprowadza różnorodność diety i niweluje nudę.

Plan diety 1200 Cal to pewny sposób na szybkie pozbycie się tych kilogramów w krótkim czasie, ale aby efekty były trwałe, musimy wprowadzić pewne zdrowe zmiany w stylu życia, które będą obejmować zrównoważoną, zdrową dietę w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami.

1200 Plan posiłków na kalorię - Zdrowy plan odchudzania - PDF