Codzienna dieta kobiety w ciąży

W żadnym innym okresie życia odżywianie nie jest tak ważne jak przed, w trakcie i po ciąży. Z drugiej strony, kobiety mogą nadal jeść produkty spożywcze, które są w pudełku lub torbie, jeść je kilka razy w tygodniu lub zamówić pizzę tak długo, jak przestrzegają kilku prostych dietetycznych wytycznych żywieniowych.

Kobieta w ciąży powinna zawrzeć w swojej codziennej diecie przynajmniej:

  • Pięć porcji świeżych owoców i warzyw (w tym przynajmniej jedna porcja ciemnopomarańczowego warzywa, dwie porcje ciemnozielonych warzyw liściastych i jedna porcja owoców cytrusowych)
  • Sześć porcji wzbogaconego chleba pełnoziarnistego i płatków zbożowych. Trzy porcje beztłuszczowego lub niskotłuszczowego mleka lub produktów mlecznych
  • Dwie do trzech porcji ekstra-chudego mięsa, kurczaka bez skóry, ryb lub gotowanej suszonej fasoli i grochu
  • Osiem szklanek wody

Wytyczne dotyczące zdrowego odżywiania się są proste i łatwe do naśladowania. Kiedy, gdzie i ile je, jest elastyczne i często rządzi się koniecznością. Kobieta w ciąży w swoim pierwszym trymestrze może wybrać przekąskę na śniadanie i duży wieczorny posiłek, jeśli cierpi na poranne mdłości, ale wybierz większe śniadanie i lekki wieczorny posiłek w ostatnim trymestrze, kiedy zgaga jest większym problemem. Unikaj lub ograniczaj kofeinę (np. Kawę, herbatę i colę) i unikaj alkoholu i tytoniu. Ponieważ nie ustalono żadnego bezpiecznego limitu alkoholu, abstynencja jest najlepszym rozwiązaniem dla kobiety.

Wątek Weights

Jeśli kobieta nie przybędzie na wadze, jej dziecko również nie osiągnie odpowiedniej wagi, co powoduje, że noworodek jest narażony na wysokie ryzyko problemów zdrowotnych. Optymalny przyrost masy ciała od 25 do 35 funtów w smukłej kobiecie pomaga zapewnić zdrowe dziecko. Kobiety z niedowagą powinny uzyskać większą wagę lub około 28 do 40 funtów. Kobiety z nadwagą nie powinny próbować używać ciąż, aby zużywać dodatkowy tłuszcz, ponieważ przechowywany tłuszcz nie jest materiałem, z którego powstają dzieci. Dla tych kobiet zaleca się umiarkowany przyrost masy ciała od 12 do 25 funtów.

Dalszy przyrost masy ciała poza zalecanymi ilościami nie spowoduje powiększenia ani zdrowszego dziecka. Sprawi, że odzyskanie pożądanej postaci będzie trudniejsze po porodzie. Sekret polega na tym, aby przyspieszyć przyrost masy ciała, przy czym przyrost masy ciała wzrastał od bardzo małej w pierwszym trymestrze do nawet funta tygodniowo w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ciąży.

Nieprzerwany

Kwas foliowy: To musi

Specjaliści od żywienia zgadzają się, że najlepszym miejscem dla przyszłej mamy, aby uzyskać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, w tym wystarczającą ilość witamin i składników mineralnych, jest jej dieta. Sztuką jest wystarczająco dużo. Na przykład w badaniu MRC Vitamin Study w Medical College w St. Bartholomew's Hospital w Londynie stwierdzono, że kobiety przyjmujące suplementy kwasu foliowego w okresie poczęcia miały znacznie niższe ryzyko urodzenia dzieci z wadami cewy nerwowej (NTD), rodzajem wady wrodzonej, gdzie zarodkowa rura nerwowa, która tworzy przyszły mózg i kręgosłup, nie zamyka się prawidłowo.

Na szczęście w 1996 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała rozporządzenie wymagające uzupełnienia wszystkich wzbogaconych produktów zbożowych, w tym pieczywa i makaronu, o kwas foliowy. Każda kobieta w wieku rozrodczym powinna upewnić się, że otrzymuje co najmniej 400 mikrogramów kwasu foliowego z pożywienia lub suplementów.

Dieta po ciążą

Niezależnie od tego, czy kobieta karmi piersią, czy nie, tajemnicą żywienia po okresie ciąży jest stopniowe odzyskiwanie pożądanej sylwetki, przy jednoczesnym utrzymaniu lub uzupełnieniu zapasów składników odżywczych. Ponadto, ponieważ niektóre dzieci są planowane, a inne są niespodziankami, nigdy nie jest za późno, aby zacząć karmić kolejne dziecko, kontynuując dietę opartą na świeżych owocach i warzywach, beztłuszczowych produktach mlecznych, pełnych ziarnach i bogatych w białko ziarnach i mięsie .

Funkcja WebMD

© 1999 WebMD, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.