Jak zdobyć mięśnie / schudnąć Naturalnie / Fitness / Body Building

Wiele osób dąży do uzyskania mięśni i utraty wagi w sposób naturalny. Proces ten nie musi być tak trudny, jak się wydaje. Dzięki odpowiedniej diecie, zmianom w treningu i zwiększonemu metabolizmowi każdy może budować masę mięśniową i szybko redukować tkankę tłuszczową.

Zmiany w diecie

Aby uzyskać przyrost masy mięśniowej i prawidłową wagę, niezbędna jest odpowiednia dieta. Wyższa dieta białkowa, w której około 40-50% kalorii pochodzi z białka, jest kluczem do budowania masy mięśniowej. Obejmuje to również ograniczenie spożycia węglowodanów do 30%, a wszystkie węglowodany powinny pochodzić z pełnych ziaren i warzyw. To zachęci ciało do spalania nagromadzonego tłuszczu na energię podczas budowania masy mięśniowej.

Spożycie kalorii również powinno zostać zmienione. Chociaż ważne jest, aby zmniejszyć kalorie, aby schudnąć i zmniejszyć tkankę tłuszczową, ciało będzie się trzymało tłuszczu, jeśli przyzwyczai się do tego samego spożycia kalorii każdego dnia. Zwiększenie liczby kalorii o jeden dzień w tygodniu pozwoli organizmowi na powrót do zdrowia po cięciu kalorii, a także okiełznanie ciała w celu ciągłego uwalniania zmagazynowanych komórek tłuszczowych.

Częste spożywanie małych porcji jest również konieczne, aby uzyskać przyrost masy mięśniowej i schudnąć. Dzięki temu ciało jest pełne i redukuje spadki poziomu cukru we krwi. Utrzymuje również ciało spalanie tłuszczu i utrzymuje go z trybu głodu. Celami powinien być jeden mały posiłek, głównie białkowy i kilka dobrych węglowodanów, co 2 do 3 godzin.

Trening siłowy

Trening siłowy jest niezbędny do szybkiego budowania masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej. Trening siłowy zwiększa elastyczność, wytrzymałość i siłę mięśni. Trening siłowy buduje masę mięśniową, a mięśnie spalają więcej kalorii niż tłuszczu, co spowoduje zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Program treningu siłowego powinien przełączać się pomiędzy górną częścią ciała a dolną częścią ciała każdego dnia. Każde ćwiczenie powinno zawierać zestawy powtórzeń. Zalecane powtórzenie to 15 powtórzeń, 15 powtórzeń, 30 powtórzeń z jedną minutą między każdym zestawem.

Ten trening nie wymaga siłowni. Istnieje kilka niekonwencjonalnych sposobów osiągnięcia tych samych wyników. Oporowe zespoły to świetny zakup. Występują w różnych mocach i stylach i wymagają niewiele miejsca do przechowywania. Wolne ciężary działają równie dobrze, jak duże maszyny gimnastyczne. Kup kilka małych darmowych ciężarków, a trening może się zdarzyć prawie wszędzie. Istnieje również wiele ćwiczeń oporowych na masę ciała, które wciąż budują masę mięśniową szybko, bez żadnego wyposażenia.

Cardio

Rutynowe Cardio powinny być wyspecjalizowane, aby uzyskać mięśnie i schudnąć. Ćwiczenia obciążające, takie jak chodzenie, bieganie i wędrówki, będą odpowiednio działać na mięśnie. Trening interwałowy i trening obwodowy zwiększają spalanie kalorii, spalają tkankę tłuszczową i budują masę mięśniową. Celem powinno być zwiększenie tętna do 60% do 80%. Spowoduje to spalenie maksymalnej ilości kalorii.

Aby uzyskać maksymalne wyniki, trening siłowy powinien być wykonywany od 4 do 5 razy w tygodniu, a trening cardio powinien być wykonywany 2 do 3 razy w tygodniu.