Naturalne diety dla psów | Naturalne organiczne karmy dla psów

Holistyczni weterynarze są przekonani, że naturalne diety dla psów są jednym z głównych kluczy do optymalnego zdrowia psów. Czy nie masz pewności, jakie składniki powinny być zawarte w diecie? Czy wiesz, czy musisz uzupełnić psa, który jest na naturalnej diecie? Czytaj dalej i dowiedz się!

Naturalne diety dla psów Zrównoważona naturalna dieta daje naszym psom piękne lśniące płaszcze, nie swędzącą, pozbawioną problemów skórę i zapewnia im zdrowie i radość.

Naturalne diety dla psów mogą również poprawić problemy trawienne, takie jak przewlekła biegunka, gaz i zaparcia.

Psy z alergią, problemami z nerkami i wątrobą również odnoszą duże korzyści, jeśli ich diety zostaną zmienione na naturalne i ekologiczne.

Jeśli rozważasz dawanie swojemu psu naturalnych, domowych diet, ale nie jesteś pewien, co dokładnie uwzględnić w diecie, czytaj dalej ...

Świeżość i różnorodność w naturalnych dietach dla psów


Świeżość

Możesz czuć "życie" w żywności, która jest zdrowa i świeża. Naturalne enzymy, probiotyki, przeciwutleniacze, witaminy i minerały w ich najbardziej naturalnym stanie (dlatego łatwiej strawne i łatwiej przyswajalne) można znaleźć w świeżej żywności.

Pamiętaj, że im mniej ciepła przetwarza jedzenie, tym bardziej prawdopodobne jest, że składniki odżywcze zostaną zachowane w ich naturalnym stanie, zanim nakarmimy je naszymi psami. Gotowanie w wysokiej temperaturze (i ciśnieniu) zmniejsza moc składników odżywczych, w tym L-karnityny, i całkowicie niszczy inne, takie jak tiamina, kwas foliowy, witaminy A i C, niacyna i tak dalej.

Czy wiesz, że w całej żywności znajduje się 8 000 fitochemikaliów? Badania na ludziach dowiodły, że złożona mieszanina tych związków działa synergistycznie, aby uzyskać działanie poprawiające zdrowie dla organizmu.

Co ważniejsze, nie jest to pojedynczy składnik, ale raczej interakcja złożonych mieszanin naturalnych substancji chemicznych znajdujących się w całej żywności, które pomagają zapobiegać chorobom u ludzi.

Badania nad wpływem produktów spożywczych na zwierzęta domowe są raczej rzadkie, ale tutaj są dwa:

 • Jedno z badań wykazało, że spożycie każdego rodzaju warzyw co najmniej 3 razy w tygodniu doprowadziło do zmniejszenia o 70-90% ryzyka wystąpienia nowotworu z komórek przejściowych u szkockich terierów.
 • Inne badanie wykazało, że starsze psy karmione przetworzoną dietą starszą wzbogaconą mieszanką owoców i warzyw oraz dodatkowymi witaminami E i C, L-karnityną i kwasem DL-alfa-lipowym miały lepsze funkcje poznawcze niż te, którym karmiono tylko przetworzoną, starszą dietę bez całości wzbogacanie żywności i składników odżywczych.

W związku z tym wielu weterynarzy zaleca obecnie karmienie naszych psów świeżą surową żywnością przez komercyjną karmę dla psów. Jeśli spojrzysz na skalę świeżości poniżej, zrozumiesz, dlaczego:

Skala świeżości:

 1. Domowa dieta (najlepiej surowa)
 2. Mrożone diety surowe
 3. Liofilizowane i odwodnione pokarmy
 4. Konserwy
 5. Suchy krokiet

Jednak zrozumiałe jest, że nie każdy rodzic psa ma czas (i skłonność) do codziennego przygotowywania domowych potraw dla swoich psów.

Nie czuj się źle, jeśli nie możesz gotować dla swojego psa - wszystko jest w porządku! Istnieją inne możliwości.

Na przykład, jeśli karmisz psa suchą papugą, możesz nadal dodawać świeże produkty, takie jak świeże lub mrożone surowe jedzenie i kości lub świeże gotowane mięso, zdrowe resztki na stole, liofilizowane lub odwodnione produkty, a nawet żywność w puszkach, aby poprawić jakość ogólnej diety.

Różnorodność

Innym ważnym punktem, który należy zapamiętać, jest "różnorodność". Tak jak codziennie jemy różne pokarmy, tak i nasze zwierzęta.

Bardziej zróżnicowana dieta jest znacznie bardziej prawdopodobne, aby zapewnić pełne odżywianie niż "sformułowane" diety karmione w kółko. Nasze zwierzęta nie tylko będą znużone jedzeniem, ale także, co ważniejsze, wielokrotne spożywanie tego samego jedzenia przez długi czas może przyczynić się do rozwoju wrażliwości i alergii na żywność.

Ważne jest zatem regularne dodawanie różnych odmian do żywności Twojego psa.

Główne składniki naturalnych diet dla psów

Przyjrzyjmy się, jakie składniki powinny być w dobrej, naturalnej diecie dla psów.

Białko

Chociaż w dzisiejszych czasach psy są karmione i trenowane, aby jeść prawie wszystko (od tofu do ziarna, do fast foodów!), Są z natury zwierząt mięsożernych, a ich układy trawienne są przystosowane do obsługi diety składającej się głównie z białka i tłuszczu.

Białko ma zasadnicze znaczenie nie tylko dla dobrego zdrowia tkanek i mięśni, ale także dla silnego układu odpornościowego i zdrowego sierści i skóry.

Jednak nie wszystkie białka są takie same. Głównym źródłem białka dla psów powinny być białka zwierzęce. Chociaż ziarna i warzywa zawierają również białka, białka roślinne nie zawierają wszystkich niezbędnych aminokwasów, których wymagają psy. W szczególności w białkach roślinnych brakuje dwóch podstawowych aminokwasów (L-karnityny i tauryny).

Źródła białka

Mięso jest bogatym źródłem białka i jest bogate w wiele innych składników odżywczych, które są korzystne dla psów. Wielu holistowskich weterynarzy często zaleca karmienie naszych psów tymi mięsami:

 • wołowina
 • kurczak
 • indyk
 • wieprzowina
 • owieczka

Podczas podawania mięsa swojemu psu, większe kawałki są lepsze do żucia i łzawienia. Proces może naturalnie oczyścić zęby. Oczywiście, jeśli twój pies ma problemy z zębami lub jest starszy, możesz pokroić mięso na mniejsze kawałki.

O ile to możliwe, podawaj więcej niż jeden rodzaj mięsa w posiłku. Na przykład: mięsne i narządowe mięso, lub użyj różnych kawałków mięsa. Również, jeśli to możliwe, używaj mięsa organicznego lub bez chemii.

Oprócz mięsa inne źródła białka to:

 • jajka
 • twarożek
 • Jogurt
 • ryba

Gruby

W przeciwieństwie do ludzi, psy potrzebują dużo tłuszczów, aby zachować zdrowie.

Tłuszcze są niezbędne do wchłaniania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Są bogatym źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych (Omega-6 i Omega-3). Tłuszcze dostarczają energii psom i chronią je przed zimnem. Ponadto tłuszcze sprawiają, że jedzenie jest bardziej smaczne i pomaga zaspokoić apetyt.

Najlepsze tłuszcze dla psów to tłuszcze zwierzęce, które można znaleźć w olejach rybnych, konserwie rybnej, mięsie, jajach i jogurcie z pełnego mleka.

Jeśli Twój pies ma nadwagę, nie idź na dietę "niskotłuszczową". Nadwagą psy nadal potrzebują wszystkich tłuszczów, aby zachować zdrowie. Po prostu karm swój pies mniejszą ilością jedzenia.

Węglowodany

Ponieważ psy nie są biologicznie zaprojektowane do jedzenia i trawienia pokarmów bogatych w węglowodany (np. Ziarna), węglowodany powinny być ograniczone do minimum lub wcale.

Jeśli karmisz swojego psa dietą wysokowęglowodanową, węglowodany nie mogą być skutecznie trawione i mają tendencję do pozostawania w przewodzie pokarmowym psa przez dłuższy czas. Może to prowadzić do podrażnienia gazów, jelit, a stolce Twojego psa będą nieporęczne i śmierdzące.

Mówiąc poważniej, stwierdzono, że zbyt dużo błonnika może w rzeczywistości powodować problemy zdrowotne dla psów.

Badania powiązały węglowodany i zboża z takimi problemami zdrowotnymi jak alergie, zapalenie stawów, napady padaczkowe, by wymienić tylko kilka. Ponadto nadmierne skrobie w wnętrznościach psów mogą zmniejszać wchłanianie minerałów, takich jak wapń, cynk, żelazo i magnez.

Niektórzy weterynarze mogą twierdzić, że węglowodany są dobrym źródłem energii dla psów. Jeśli jednak karmisz swojego psa wysokim poziomem białka (50% lub więcej) i tłuszczu, pies nie będzie miał problemu z energią, ponieważ, w przeciwieństwie do ludzi, psy mogą zamienić tłuszcz w glukozę w wątrobie na energię, jeśli poda się go wystarczająco wysoko dawki.

Co powiesz na warzywa? Czy warzywa są częścią naturalnej diety dla psów? Możesz zapytać.

Wiele psów lubi warzywa, zwłaszcza te, które mają słodki smak. Warzywa są doskonałym źródłem witamin i minerałów, a małe ilości (mniej niż 25% całkowitego dziennego limitu żywności) mogą być podawane psom. Zbyt dużo substancji roślinnych może spowodować nadmierne alkaliczne działanie organizmu psa, co może prowadzić do problemów.

Niektóre warzywa mogą być karmione psem świeżym i niegotowanym, podczas gdy inne muszą być ugotowane i najlepiej oczyszczone, aby pies mógł je prawidłowo trawić.

Następujące warzywa nie muszą być gotowane. Najlepiej smakuje się je w postaci mieszanej lub puree, ponieważ w ten sposób można je znaleźć w dzikiej diecie (z żołądków martwych zwierząt):

 • kiełki lucerny
 • buraki
 • papryka
 • marchew
 • seler
 • świeża kukurydza
 • ogórek
 • cukinia

* Od czasu do czasu możesz dać swojemu psu całą niegotowaną i niegotowaną marchewkę do żucia. Jest dobry dla zębów i dziąseł.

Z drugiej strony warzywa te powinny być ugotowane przed karmieniem psa:

 • brokuły
 • kalafior
 • zielone fasolki
 • groszek
 • ziemniaki

Innym sposobem podawania warzyw do twojego psa jest przygotowanie lekko fermentowanego puree z warzyw. To łatwe!

Możesz użyć plastry marchewki, ogórka lub innych warzyw odpowiednich dla psów. Ułóż je niewielką ilością nierafinowanej soli morskiej i przyciśnij je pod ciężarem. Powoduje to fermentację lakto-wą.

Pozostaw warzywa, aż ich sok oddzieli się jako przezroczysty płyn, który je przykryje. Możesz dodać niewielkie ilości tego klarownego płynu do wody pitnej Twojego psa, a następnie przecierać warzywa i dodawać je do karmy Twojego psa.

Kwas mlekowy z fermentacji zwiększa zawartość składników odżywczych w warzywach. Uzyskane bakterie mogą pomóc w poprawie trawienia i wchłaniania pokarmów oraz utrzymać dobrą równowagę flory jelitowej.

Szczeniak

Ważne punkty do zapamiętania

Przygotowując naturalne diety dla psów, pamiętaj o tych punktach:

 • Dąż do różnorodności, ponieważ pomaga to zapewnić najlepszą równowagę składników odżywczych.
 • Kupuj żywność ekologiczną wszędzie, gdzie to możliwe.
 • Jeśli nie używasz ekologicznych warzyw i owoców, pamiętaj, aby dokładnie umyć nieekologiczne produkty, ponieważ wiele takich warzyw i owoców zostało w pewnym momencie spryskanych środkami owadobójczymi.

Suplementy do naturalnych diet dla psów

Naturalne diety dla psów Oprócz powyższych składników żywności, do diety psa należy dodać naturalne suplementy.

W szczególności wapń jest prawdopodobnie najważniejszym minerałem do rozważenia. Jeśli dieta Twojego psa nie zawiera żadnych surowców (surowe kości mięsne), musisz uzupełnić wapń.

Możesz podać suplementy węglanu wapnia lub cytrynianu wapnia. Alternatywnie, dodaj skorupki do jedzenia twojego psa. Po prostu wysusz je przez noc i zmiel je na proszek za pomocą młynka do kawy.

Jako przybliżony przewodnik, jeśli dieta nie zawiera RMB, należy podać około 900 mg węglanu wapnia na funt podawanej żywności. (Pół łyżeczki zmielonej skorupy jaj dostarcza około 900 mg wapnia.)

Inne suplementy, które należy dodać do diety psa to:

Corgi Puppy

Czytaj więcej...

 • Zastanawiasz się, czy psy mogą być wegetarianami? Przeczytaj tę stronę, aby się dowiedzieć.
 • Czy dieta wysokobłonnikowa jest dobra dla psów z pewnymi dolegliwościami, takimi jak przewlekła biegunka lub problemy z gruczołami odbytniczymi? Dowiedz się tutaj.
 • Czy możemy karmić nasze psy żywnością ludzką? To zależy - dowiedz się, które pokarmy dla ludzi są dobre dla psów i które są tutaj szkodliwe.