Picie soku żurawinowego nie pozbędzie się twojego ZUM

Jeśli kiedykolwiek cierpiałeś na agonię związaną z infekcją dróg moczowych, wiesz, że zrobiłbyś wszystko, aby złagodzić ból.

I chociaż przez lata przyjaciele, matki, a nawet lekarze zalecali kobietom picie soku z żurawiny, aby wszystko zniknęło, urolog z Centrum Urologii A & M w Teksasie wyjaśnił niedawno, że to prawdopodobnie nie zapewni ci ulgi, jakiej potrzebujesz.

"Sok z żurawin, zwłaszcza koncentraty soków, które można znaleźć w sklepie spożywczym, nie będą traktować infekcji UTI lub pęcherza" - powiedział dr Timothy Boone w oświadczeniu. "To może zaoferować więcej nawodnienia i ewentualnie zmyć bakterie z twojego ciała skuteczniej, ale aktywny składnik w żurawinie już dawno minął, zanim dotrze do twojego pęcherza."

Le westchnienie. Mit mógł się zacząć od nieco rozsądnego przeczucia, ale po prostu nie okazało się to prawdą. Jak wyjaśnia A & M, żurawina zawiera aktywny składnik o nazwie proantocyjanidyny, czyli PACS, który może powstrzymywać bakterie przed wiązaniem się ze ściankami pęcherza. Połów jest, PAC nie są obecne w komercyjnym soku żurawinowym.

"Potrzeba bardzo dużej koncentracji żurawiny, aby zapobiec przyleganiu bakterii" - powiedział Boone. "Ta ilość koncentracji nie występuje w sokach, które pijemy. Istnieje możliwość, że było silniejsze w czasach naszych dziadków, ale zdecydowanie nie w czasach współczesnych. "

Być może widziałeś kapsułki z żurawiną w przejściu do apteki. Tezrobić mieć skoncentrowaną ilość PAC i może pomóc w uniknięciu ryzyka pojawienia się ZUM. Według badań opublikowanych w American Journal of Obstetrics and Gynecology, kapsułki z żurawiną zmniejszyły ryzyko ZUM o 50 procent u kobiet, które miały cewnik na miejscu podczas zabiegu ginekologicznego.

"W tym badaniu wzięli samą żurawinę i umieścili ją w kapsułce - ekwiwalencję picia 16 uncji soku żurawinowego" - powiedział Boone. "Jak widać, potrzeba dużej ilości czystej żurawiny, aby zapobiec infekcji . "

Oleksandr Bilozerov przez Getty Images

ZUM stanowią szacunkowe 8,1 miliona wizyt u pracowników służby zdrowia każdego roku i są drugim najczęstszym rodzajem infekcji w organizmie. Większość pacjentów cierpiących na tę chorobę to kobiety, u których ryzyko zachorowania na infekcje przekracza 50% w całym okresie życia, wynika z danych Narodowego Instytutu ds. Cukrzycy i Przewodzenia Pokarmowego i Chorób Nerek.

Zakażenie może być spowodowane przez kilka różnych rodzajów bakterii w drogach moczowych. Objawy obejmują ciągłą potrzebę siusiania, ból z oddawaniem moczu, ból w miednicy lub krew w moczu. Objawy są często krótkotrwałe, ale zakażenie zwykle wymaga leczenia antybiotykami - niewłaśnie over-the-counter pigułka żurawinowa. "Czasami łatwo jest pomylić ZUM z nadreaktywnym pęcherzem, więc zawsze najlepiej jest skonsultować się z lekarzem na temat wszelkich objawów niepożądanych, które masz", powiedział Boone. "ZUM mogą również rozwinąć się w infekcje nerek, które są znacznie gorsze."

Niewiele osób może zrobić, gdy zostaną zarażone, ale aby zmniejszyć ryzyko ZUM, Klinika Mayo nie zaleca trzymania siusia, nie douching i sika przed i po seksie.

H / T Mental Floss

Również na HuffPost:

GALERIA ZDJĘĆ

15 razy Znane kobiety zamykają seksistowską bullshit w 2015 roku