Ile kalorii dziennie powinna spożywać kobieta w ciąży?

Odżywianie przed, podczas i po ciąży ma bezpośredni wpływ na zdrowie matki i dziecka. Przed zajściem w ciążę kobiety powinny osiągnąć i utrzymać zdrową wagę. Jeśli kobieta ma nadwagę lub jest otyła, powinna przestrzegać diety o obniżonej kaloryczności, dopóki nie osiągnie zdrowej wagi. Gdy zajdzie w ciążę, zapotrzebowanie kobiety na energię wzrasta ze względu na wzrost i rozwój płodu, a także tkanek matki i zwiększenie podaży krwi matki.

Wideo dnia

Zalecenia energetyczne uwzględniają: podstawowy wskaźnik metabolizmu - energię potrzebną do utrzymania aktywności metabolicznej w tkankach i komórkach; efekt termiczny żywności - energia potrzebna do strawienia i metabolizmu żywności; i energii wydatkowanej podczas aktywności fizycznej. Podczas ciąży wymagana jest dodatkowa energia, aby zaspokoić zapotrzebowanie ciąż na metabolizm matki i wzrost płodu. W czasie ciąży metabolizm kobiety wzrasta o około 15 procent. Instytut Medycyny zaleca, aby kobiety spożywały dodatkowe 340 kalorii dziennie w drugim trymestrze ciąży i 452 kalorii powyżej swoich normalnych potrzeb energetycznych każdego dnia w trzecim trymestrze ciąży.

Średnio aktywna kobieta o wadze 5 stóp i 4 cali ważąca 135 funtów potrzebuje około 1800 kalorii, aby utrzymać zdrową wagę. W czasie ciąży jej dzienne zalecenie dotyczące energii wynosiłoby 2140 i 2225 kalorii w drugim i trzecim trymestrze. Nadwaga, umiarkowanie aktywna kobieta o wadze 5 stóp i 4 cali wymagałaby około 150 kalorii więcej każdego dnia, łącznie 1950 przed zajściem w ciążę, 2290 kalorii w drugim trymestrze i 2402 kalorii w trzecim trymestrze ciąży. Otyła kobieta na tej samej wysokości wymagałaby około 2500 i 2750 kalorii dziennie w drugim i trzecim trymestrze, odpowiednio, aby zaspokoić swoje podstawowe potrzeby energetyczne, jak również płodu rozwijającego się płodu. W czasie ciąży lekarze mogą dostosowywać zalecenia dotyczące kalorii w oparciu o tempo, w jakim matka przybiera na wadze.

Instytut Medycyny ma różne wytyczne dotyczące całkowitego przyrostu masy ciała i wskaźnika przyrostu masy ciała w oparciu o ciężar matki przed ciążą. Kobiety z niedowagą, lub mające wskaźnik masy ciała 18,5 lub mniej, powinny uzyskać 28 do 40 funtów; kobiety o normalnej wadze o wskaźniku masy ciała 18,5 do 24,9 powinny uzyskać 25 do 35 funtów w czasie ciąży, podczas gdy kobiety z nadwagą i otyłe, które mają wskaźnik masy ciała odpowiednio od 25 do 29,9 i 30 lub więcej, powinny uzyskać jedynie 15 25 i 11 do 20 funtów. Wszystkie kobiety powinny uzyskać łącznie od 1 do 4 funtów w pierwszym trymestrze. W drugim i trzecim trymestrze kobiety z niedowagą i prawidłową wagą powinny dążyć do około 1 funta przyrostu masy tygodniowo. Kobiety z nadwagą i otyłe powinny uzyskać tylko około 1/2 funta tygodniowo podczas drugiego i trzeciego trymestru. Normalna waga u kobiet w ciąży z bliźniakami powinna zmierzać do uzyskania 37 do 54 funtów; kobiety z nadwagą powinny uzyskać od 31 do 50 funtów; a otyłe kobiety powinny uzyskać od 25 do 42 funtów.

Dodatkowe kalorie podczas ciąży powinny pochodzić z pożywnych produktów, takich jak chude mięso, niskotłuszczowe lub beztłuszczowe produkty mleczne, owoce, warzywa i pełnoziarniste pieczywo i płatki zbożowe. Kobieta w ciąży potrzebuje co najmniej 5 do 6 uncji białka z chudego mięsa, ryb, drobiu, fasoli, soczewicy, tofu, jaj lub orzechów. Trzy filiżanki niskotłuszczowych lub beztłuszczowych produktów mlecznych pomagają spełnić wymagania wapnia i witaminy D. Inne cele to jedzenie co najmniej 3 szklanek warzyw, 2 szklanek owoców i 5 do 7 uncji ziaren dziennie.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM