Oczekiwany spadek masy ciała z gastric Bypass - Calculator

Operacja pomostowania żołądka spowoduje utratę wagi. Nie znam nikogo, kto przeszedł operację i nie stracił na wadze. Pytanie nie brzmi, czy stracisz wagę. Zamiast tego, jaką wagę stracisz?

Ile stracę na wadze?

Ilość masy, którą utracisz, zależy od wielu czynników. Czynniki te obejmują dietę, ćwiczenia fizyczne, styl życia i ogólne zaangażowanie w zmianę starych nawyków. Rozmiar chirurga sprawia, że ​​żołądek i długość kończyny może mieć niewielką różnicę w utracie wagi, ale przez większość czasu te różnice chirurgiczne są niewielkie. Dzisiaj większość chirurgów stosuje podobne techniki, gdy wykonuje operację pomostowania żołądka, minimalizując różnice chirurgiczne.

Ale załóżmy, że robisz wszystko zaraz po operacji. Zmieniłeś dietę (obwodnica żołądka wymusza pewne zmiany w diecie, dlatego pomijanie żołądka powoduje więcej utraty masy ciała niż większość innych procedur), ćwiczysz regularnie i starasz się mniej siedzieć i być bardziej aktywnym. Ile ważysz, kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione?

Średnia utrata masy ciała z chirurgią omijającą żołądka

Zanim dokonamy obliczeń, spójrzmy na średnią utratę wagi z operacji pomostowania żołądka. Ponieważ różni ludzie mają różne wysokości i masy, a zatem różne wskaźniki masy ciała, nie możemy zmierzyć spodziewanej utraty wagi w funtach. Ktoś, kto ma 6 stóp 2 i 400 funtów straci inną wagę niż ktoś, kto ma 5 stóp 4 i 220 funtów. Ale obaj pacjenci tracą podobny procent swojej nadwagi.

Przykład Utrata wagi

Pacjent 1 ma 6 stóp 2 i 400 kg:

  • Idealna waga pacjenta 1 wynosi 194,7 kg.
  • Pacjent 1 ma 20,3 kg nadwagi.
  • Traci 65% swojej nadwagi, 133 funty.
  • Jego nowa waga to 266 funtów 2 lata po operacji.

Pacjent 2 ma 5 stóp 4 i 250 kg.

  • Idealna waga pacjenta 2 wynosi 145,6 funta.
  • Pacjent 2 ma 104,4 funta nadwagi.
  • Traci 65% swojej nadwagi, 68 funtów.
  • Jej nowy ciężar to 182 lbs, 2 lata po operacji.

Możesz zobaczyć, jak pacjent 1 stracił 133 kg, a pacjent 2 stracił 68 funtów, ale obaj stracili ten sam procent nadwagi. Dlatego mierzymy średnią utratę wagi po operacji odchudzania jako procent nadwagi.

Średnio u pacjentów z pomostowaniem żołądkowym utrata około 70% (Chirurgia Bariatryczna, Przegląd Systemowy i Meta Analiza, 2004) ich nadwagi. Aby uprościć, 70% to dobra liczba do wykorzystania przy obliczaniu oczekiwanej utraty wagi po obejściu żołądka.

Jak obliczyć oczekiwaną utratę wagi po gastric Bypass

Będziesz potrzebować kilku liczb, aby rozpocząć obliczanie oczekiwanej utraty wagi. Wykonaj czynności od 1 do 4, a spodziewana utrata masy ciała powinna zostać obliczona w ciągu kilku minut.

1. Jaka jest Twoja idealna waga?

Istnieje kilka typowych sposobów obliczania idealnej wagi. Ten kalkulator pokazuje idealną wagę dla wszystkich różnych metod ustalania tej liczby. Zazwyczaj używam największej liczby, która zwykle jest liczbą indeksu masy ciała.

2. Ile masz nadwagi, którą musisz stracić?

Aktualna waga - idealna waga = nadmiar wagi

3. Jak obliczyć oczekiwaną utratę wagi:

Nadmierna waga x .70 = Oczekiwana utrata wagi

4. Jak obliczyć swoją nową wagę:

Obecna waga - oczekiwana utrata wagi = nowa waga po operacji

Użyj naszego kalkulatora

Bez względu na to, którą operację odchudzania wybierzesz, możesz spodziewać się utraty pewnej wagi z operacji bariatrycznej. Ten kalkulator powie Ci, jaką wagę możesz oczekiwać od każdej procedury bariatrycznej i co możesz oczekiwać po dwóch latach od operacji.

Obliczenia oparte są na średniej utracie wagi na zabieg. Aby utracić średnią masę ciała, należy postępować zgodnie ze wskazówkami przedoperacyjnymi i pooperacyjnymi chirurga.

Długoterminowe zmiany diety i ćwiczeń oraz inne zmiany nawyków mogą prowadzić do utraty wagi, która przekracza średnie stosowane w tych obliczeniach.

Pamiętać

Należy pamiętać, że 70% to średnia. Są ludzie, którzy tracą mniej, a inni, którzy tracą znacznie więcej. Ostatecznie, sukces z obejścia żołądka wynika z ustalenia odpowiednich oczekiwań, podjęcia decyzji o zmianie nawyków i trzymania się tej decyzji.

Jeśli Twój numer wydaje się być niższy od oczekiwanego, nie denerwuj się. Ludzie są zaskoczeni, że nie mogą spodziewać się od 250 funtów do 120 funtów z samej operacji. Obwodnica żołądka nie jest magiczną kulą, ale obniży twoją wagę do czegoś łatwiejszego do opanowania. Gdy twoja waga spadnie, łatwiej ci będzie ćwiczyć, dłużej pozostać na nogach, cieszyć się życiem i nadal tracić na wadze.

Najtrudniejszą częścią jest utrata pierwszych 50 funtów wagi. Gdy zaczniesz zauważać wyniki, będziesz zmotywowany, by stracić więcej, zdrowiej się odżywiać, chwalić się przyjaciołom i pochwalić się niesamowitym postępem. Powodzenia!