Ile kilogramów powinno się dążyć do utraty na tydzień podczas diety?

Podczas gdy większość Stanów Zjednoczonych nie używa systemu metrycznego, większość świata. System metryczny służy do opisu pomiarów masy, długości i objętości. Miarą używaną do opisania wagi jest kilogram, a na kilogram wagi jest 2,2 funta. To może drastycznie zmniejszyć liczbę, która pojawia się na wadze łazienkowej każdego ranka, ale nie zmieni to wagi, która jest zdrowa, aby stracić każdego tygodnia.

Wideo dnia

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób lub CDC zalecają stopniowe zmniejszanie masy ciała, około 1 do 2 funtów na tydzień. Odpowiada to od 0,45 do 0,9 kilograma utraty wagi na tydzień.

Kiedy zaczynasz dietę, możesz stracić trochę więcej niż w pierwszym miesiącu. Jeśli na przykład stosujesz dietę niskowęglowodanową, twoje ciało spala glikogen zgromadzony w tkance mięśniowej, gdy zabraknie jej węglowodanów. Glikogen wiąże się z wodą, a kiedy zostaje spalony, traci również energię. Ta początkowa szybka utrata masy ciała może być bardzo motywująca, ale ostatecznie ustąpi.

Czytaj więcej: 10 Zdrowych produktów do spożycia

Pomysł zjedzenia mniejszej ilości kalorii, aby stracić jeszcze większą wagę tak szybko, jak to możliwe, może być atrakcyjny, ale nie jest zdrowy i nie pomoże ci osiągnąć swoich celów. Spożywanie zbyt małej ilości kalorii może spowodować spalanie mniejszej ilości kalorii, a tym samym opóźnienie utraty wagi. Dzieje się tak, ponieważ ludzkie ciało zostało zaprojektowane w celu utrzymania homeostazy lub równowagi. Kiedy wyczuje, że nie otrzymuje wystarczającej ilości kalorii, zaczyna oszczędzać kalorie.

Brak spożywania wystarczającej ilości kalorii ma również inne negatywne skutki zdrowotne, które mogą wpływać na utratę wagi. Warto zauważyć, że kalorie są źródłem energii twojego ciała. Bez odpowiedniej podaży poczujesz się ospały, słaby, a nawet chory. Skuteczny program żywieniowy powinien obejmować aktywność fizyczną, ale jeśli nie jesz wystarczająco dużo, nie będziesz miał energii do ćwiczeń.

Mówienie o "utracie wagi" jest mylące. Celem diety powinna być zmiana składu ciała, utrata tłuszczu i uzyskanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Faktem jest, że jeśli ćwiczysz i trenujesz siłę, w szczególności, w połączeniu z dietą, możesz nie widzieć, jak porusza się ona tak bardzo, jak chcesz, ponieważ zyskujesz mięśnie, gdy tracisz tłuszcz. To dobra rzecz. Im więcej masz masy mięśniowej, tym bardziej efektywny jest Twój metabolizm. Ułatwia to utratę tłuszczu i zapobieganie odkładaniu się tłuszczu.

To, co jesz, odgrywa największą rolę w utracie tłuszczu, a nie tylko ile jesz. Teoretycznie można zjeść dzienny przydział kalorii w kilku pączkach i gałką lodów. Ale nie dostaniesz niezbędnych składników odżywczych, aby zachować zdrowie i zużycie paliwa. Bardzo szybko też byłbyś bardzo głodny i nie miałbyś problemu z nadrobieniem jedzenia.

Zdrowa dieta powinna obejmować całą, nieprzetworzoną i odżywczo skuteczną żywność. Włókno w świeżych warzywach pomaga w wypełnieniu i zapewnia uczucie pełnego; białko z chudego mięsa, ryb i tofu zapewnia długotrwałą energię i surowce do budowania beztłuszczowej masy mięśniowej. Całe ziarna trawią się wolniej i mają wyższą zawartość składników odżywczych niż ziarna rafinowane. Możesz wyciąć wiele kalorii z diety, unikając słodyczy, napojów słodzonych cukrem i niezdrowych produktów spożywczych.

Spożywanie zdrowej diety, ćwiczenia i utrzymywanie zdrowej wagi pomoże zmniejszyć ryzyko chorób serca, udaru mózgu, cukrzycy i wysokiego ciśnienia krwi. Utrzymywanie prawidłowej masy ciała może również pomóc zmniejszyć ryzyko niektórych nowotworów.

Nawet niewielka redukcja tłuszczu może przynieść korzyści, takie jak obniżone ciśnienie krwi, cholesterol i poziom cukru we krwi. 5-procentowa utrata tkanki tłuszczowej może nadal utrzymywać Cię w zakresie nadwagi lub otyłości, ale może zmniejszyć ryzyko przewlekłych chorób związanych z otyłością. Wiedząc o tym, możesz zobaczyć ogólny cel utraty wagi jako podróż, podczas której będziesz otrzymywać świadczenia, zanim osiągniesz końcowy rezultat.

Czytaj więcej: Co to jest zdrowa dieta?

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM