Jak pozbyć się tego zaniedbanego podwójnego podbródka / Fitness / Weight Loss

Nikt nie chce podwójnego podbródka. Na szczęście nie musisz nosić tego niepotrzebnego dodatkowego podbródka. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Ty też możesz pozbyć się swojego brzydkiego podwójnego podbródka.

Schudnąć

Jeśli masz podwójny podbródek, prawdopodobnie masz nadwagę. Niestety, nie można zaatakować tylko jednej części ciała w celu utraty tłuszczu. Trzeba natychmiast stracić tłuszcz z całego ciała.

Kiedy zaczynasz tracić na wadze, nadmiar tkanki tłuszczowej znika po raz pierwszy z twarzy. Jedz zdrową dietę chudego mięsa, niskotłuszczowych produktów mlecznych, owoców, warzyw i pełnoziarnistych składników, aby pomóc spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Unikaj tłuszczu, cukru i soli. Wykonaj ćwiczenia aerobowe, które zwiększają twoje tętno przez co najmniej 30 minut na odcinku, co najmniej trzy razy w tygodniu; będziesz musiał spalić więcej kalorii niż jesz, aby stracić nadmiar tkanki tłuszczowej.

Badania wykazały, że praca z zarejestrowanym dietetykiem może zwiększyć twoje szanse na utratę wagi i jej utrzymanie. Zarejestruj się już dziś z dietetykiem FitDay!

Usiądź prosto

Praktykowanie dobrej postawy jest świetnym sposobem na pozbycie się podwójnego podbródka. Nie tylko wyprostowanie sprawia, że ​​podbródek jest mniej zauważalny, ale także wzmacnia mięśnie żuchwy i zapobiega gromadzeniu się tłuszczu pod brodą. Używaj ergonomicznego krzesła do regulacji postawy, szczególnie jeśli pracujesz przy biurku.

Żuć gumę

Guma do żucia daje treningu twoją szczękę i mięśnie twarzy. Ćwiczenie szczęki i mięśni twarzy pomaga spalić tłuszcz, który powoduje podwójny podbródek. Utrzymuje również twardą skórę twarzy.

Wykonaj ćwiczenia podwójnego podbródka

Ćwiczenia podwójnego podbródka celują w mięśnie twarzy i szczęki, aby je wzmocnić i ujędrnić. Ćwiczenia te mogą zapobiegać wiotczeniu skóry, aby zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka.

Najlepsze podwójne podbródek działa na platysma, mięsień biegnący od szczęki aż do ramienia. Wykonaj następujące kroki, aby pracować z platysma:

  • Otwórz szeroko usta.
  • Przyciągnij dolną wargę do swoich dolnych zębów.
  • Przesuń dolną szczękę w górę iw dół.

Powtórz to ćwiczenie od 10 do 15 razy, dodając powtórzenia, gdy mięśnie twarzy stają się silniejsze.

Dodaj inne ćwiczenia podbródka do treningu, aby rozciągnąć i wzmocnić mięśnie żuchwy, twarzy i szyi. Spróbuj wykonać to ćwiczenie od 10 do 15 razy podczas ćwiczeń:

  • Załóż pozycję stojącą lub siedzącą.
  • Odchyl głowę do tyłu, aż spojrzysz w niebo.
  • Pucker swoje usta, jak na pocałunek. Trzymaj pucker przez pięć sekund.
  • Staraj się, aby inne mięśnie twarzy były rozluźnione podczas wykonywania tego ćwiczenia.

Rolki na szyję to kolejny świetny sposób na rozciągnięcie i odcień mięśni szyi, twarzy i szczęki. Możesz je wykonywać siedząc lub stojąc, zgodnie z własnymi preferencjami. Upewnij się, że kręgosłup pozostaje prosty podczas wykonywania ćwiczeń.

  • Zacznij powoli i ostrożnie przesuwając brodę na jedno ramię.
  • Pozwól swojej głowie opaść i powoli rzuć się w środkową pozycję.
  • Delikatnie odwróć głowę w drugą stronę, aż podbródek spocznie na drugim ramieniu.

Wykonaj podwójne podbródek 10 do 15 razy na trening.