Jak obniżyć zawartość tłuszczu i zwiększyć białko w diecie niskowęglowodanowej

Jeśli dopiero zaczynasz jeść niskowęglowodanowo, prawdopodobnie brakuje ci ciastek, ciastek, lodów i tym podobnych. Chociaż nie jest to substytut tych słodkich przekąsek, tłuszcz może być ratunkiem dla diety niskowęglowodanowej. Pokarmy bogate w tłuszcze, takie jak orzechy i nasiona, oliwki, oleje i produkty mleczne, takie jak śmietana i ser, wypełniają się wystarczająco, aby nasycić i wystarczająco smaczne, aby zaspokoić głód. Co więcej, nie ma solidnych dowodów na to, że jedzenie niskotłuszczowej diety sprawia, że ​​osoba jest zdrowsza (wszystkie inne rzeczy są równe), więc nie musisz się martwić, że robisz coś złego dla twojego zdrowia.

Ale co, jeśli z jakiegoś powodu musisz obniżyć ilość kalorii na diecie niskowęglowodanowej? Przykro mi z góry do wszystkich miłośników masła orzechowego: tłuszcz to najlepsza rzecz, którą należy ograniczyć.

Dlaczego chcesz ograniczyć tłuszcz?

Są okoliczności, w których nawet dedykowane low-carbers mogą chcieć wiedzieć, jak zmniejszyć tłuszcz w diecie. Ponieważ różni ludzie dobrze radzą sobie z różnymi dietami, możesz żyć z kimś, kto lepiej radzi sobie z dietą o obniżonej zawartości tłuszczu. Niektóre osoby nie muszą spożywać wielu kalorii, szczególnie osoby starsze i te, które ważą mniej, a jedzenie zbyt dużej ilości wysokotłuszczowej żywności wypełnia je i pozostawia niewystarczającą ilość kalorii, aby uzyskać prawidłowe odżywianie.

I na koniec, nawet jeśli diety o niskiej zawartości węglowodanów mają tendencję do zapełniania ludzi, więc naturalnie ograniczają jedzenie, niektórzy niskowłosi odkrywają, że w pewnym momencie muszą przynajmniej mieć oko na kalorie. Spożycie tłuszczu jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na to, ponieważ zmniejszenie nawet niewielkiej ilości tłuszczu może znacznie zmniejszyć kalorie.

Jak więc znaleźć pokarmy o niskiej zawartości węglowodanów i tłuszczu? Oto kilka pomysłów. (Uwaga: niektóre z tych przykładów niekoniecznie są beztłuszczowe, a nawet jeśli łosoś nie jest tak naprawdę niskotłuszczowym wyborem, to jest tak dobre dla ciebie (z jego zdrowym tłuszczem), że dodaję trochę przepisów na łososia).

Załaduj posiłki o niskiej zawartości węglowodanów, które są również o niskiej zawartości tłuszczu

Wiele produktów spożywczych ma naturalnie niską zawartość węglowodanów, niskotłuszczowych, takich jak warzywa o niskiej zawartości skrobi, owoce o niskiej zawartości cukru i zupy na bazie bulionu, takie jak zupa tęczowa z warzywami (można również dodać chude mięso). Wypróbuj te odżywcze recepty na potrawy z warzyw, które są niskotłuszczowe i niskotłuszczowe:

Zjedz więcej żywności o wysokiej zawartości białka

Chude, wysokobiałkowe produkty gotowane bez sosów w sposób, który nie dodaje tłuszczu (pieczenie, grillowanie, kłusownictwo lub mikrofale) działają dobrze. Spróbuj tych niskotłuszczowych, niskotłuszczowych dań głównych o dużej zawartości białka:

Stosuj substytucje o niskiej zawartości tłuszczu w ulubionych przepisach o niskiej zawartości węglowodanów

Istnieje wiele przepisów, w których można łatwo zmieniać zawartość tłuszczu. Na przykład zamiast pełnotłustych, chudych kawałków mięsa, takich jak pierś z kurczaka, zamiast pełno tłuszczowych ud kurczaka i indyka zamiast wieprzowiny, zamiast pełno tłuszczowych udek z kurczaka, zamiast lekkich majonezów zamiast jasnego majonezu lub jabłek należy stosować niskotłuszczowe produkty mleczne. zamiast masła. Alternatywnie, można obniżyć zawartość węglowodanów w ulubionych przepisach o niskiej zawartości tłuszczu za pomocą łatwych substytucji niskowęglowodanowych, takich jak alternatywy z makaronem o niskiej zawartości węglowodanów lub sztuczne słodziki.