Wersja do druku Piramidy Żywności Atkinsa

Poręczna wersja do druku Piramida żywieniowa Atkinsa

ZA wersja do druku Dieta Atkinsa Piramida żywieniowa może naprawdę pomóc w dążeniu do zrzucenia wagi na świetny program dietetyczny doktora Atkinsa. Dostarczyłem kopię tej drukowalnej wersji diety piramidy żywieniowej Atkins poniżej, którą możesz wydrukować i wykorzystać, abyś był na dobrej drodze, przypominając o ilościach i rodzajach żywności, które powinieneś jeść na planie diety Dr. Atkinsa .

Produkty bogate w białko

Najbardziej oczywista zmiana w stosunku do starej piramidy żywieniowej USDA jest podstawą piramidy żywieniowej Atkinsa - żywności bogatej w białko, takiej jak drób, ryby, wołowina, jaja i tofu. Są one podstawą diety i można je jeść w obfitych porcjach, aby zaspokoić głód.

Warzywa i owoce

Następnym poziomem w piramidzie żywieniowej diety Atkinsa jest grupa warzywna. Zauważ, że ta grupa nie jest skupiona na "owocach i warzywach". Dzieje się tak dlatego, że warzywa mają dużą wartość odżywczą (w większości przypadków) o wiele mniej węglowodanów niż owoce. Możesz jeść dużo różnych warzyw i sałatek. Z drugiej strony owoce są na wyższym poziomie niż warzywa, pokazując, że można je jeść, ale powinno być w większym umiar.

Oleje roślinne i z nasion, produkty mleczne, orzechy i rośliny strączkowe

Następnie są oleje roślinne, orzechy, rośliny strączkowe i produkty mleczne, takie jak sery. Są one traktowane jako niezależna grupa, ponieważ małe ilości tłuszczów i olejów są ważne dla zdrowego organizmu, w tym serca i układu odpornościowego.

Ziarna

Najmniejszą grupą żywności na samym szczycie piramidy są ziarna. Dieta Atkinsa wykorzystuje całe ziarna, takie jak owies, jęczmień i brązowy ryż. Nie oznacza to załadunku wyrafinowanych produktów z białej mąki. W rzeczywistości, jeśli przyjrzysz się uważnie diecie z dietą Atkinsa, zauważysz, że żadna z prezentowanych potraw nie jest przetworzona ani nie jest pakowana. Podkreśla zdrowotne zalety świeżej żywności - nieprzetworzonej.

Inną ogromną różnicą między tradycyjną piramidą żywieniową a piramidą żywieniową Atkinsa jest to, że wersja Atkinsa jest elastyczna. Pokazuje, w jaki sposób możesz dodawać więcej określonych produktów spożywczych, przechodząc przez cztery etapy menu diety Atkinsa. Stara piramida żywieniowa jest prawie odwrotna do tej z Atkinsa i nie jest prawie tak elastyczna, więc pamiętaj o zachowaniu tej drukowalnej wersji diety piramidy żywieniowej Atkinsa jako przewodnika po zdrowym odżywianiu i skutecznej utracie wagi.