Jak schudnąć szybko do ważenia

Każdy zawodnik, którego sport wymaga przebywania z określonym limitem wagi, w tym czy innym punkcie, gorączkowo próbował zmniejszyć ciężar, aby zakwalifikować się do ważenia na zbliżające się wydarzenie. Może to być psychicznie i fizycznie podatne z powodu fizycznych trudności z utratą znacznego ciężaru i obaw o to, że nie uda się w odpowiednim czasie osiągnąć właściwego poziomu.

Wideo dnia

Unikajcie słonych pokarmów. Unikajcie słonych pokarmów.

Znacznie obniżyć porcje zaczynające się na kilka dni przed ważeniem i jeść kilka małych posiłków każdego dnia, a nie kilka dużych. Jedz niskokaloryczne, lekkie pokarmy prowadzące do ważenia. Pokarmy bogate w sól spowodują zatrzymanie wody - dokładnie przeciwnie do tego, czego potrzebujesz, gdy starasz się schudnąć szybko, ponieważ ciężar wody jest najłatwiejszy do stracenia. Nie powinieneś głodować całkowicie, ale zjedzenie kilku małych posiłków na dzień przed ważeniem pozwoli utrzymać silny metabolizm. Oznacza to więcej spalonych kalorii.

Uderz w worek na pusty żołądek. Uderz w worek na pusty żołądek.

Idź do łóżka głodny. W noc poprzedzającą ważenie, jedz lekko i odetnij jedzenie co najmniej dwie godziny przed snem. Zmusi to twoje ciało do spalenia zapasowego tłuszczu, który przechowywał, zamiast poddawania się trawieniu pożywienia, które właśnie zjadłeś. Jeśli jesz przed snem, spraw, by było coś lekkiego, jak warzywa. Ciężkie, tuczące pokarmy spowalniają trawienie i siedzą w żołądku przez całą noc, przez co pokonują twoje wysiłki, by obudzić się znacznie jaśniej niż wtedy, gdy położyłeś się spać.

Pot jest twoim przyjacielem. Pot jest twoim przyjacielem.

Odczuj dobry pot od porannego ważenia. Masa wody będzie zawierała dużą część twoich strat podczas diety na wypadek katastrofy, więc im więcej się pocisz, tym bliżej twojej wagi docelowej będziesz. Zapaśnicy znani są z odwiedzania saun, noszenia czapek śnieżnych i podkręcania nagrzewnicy podczas treningów przed ważeniem, w celu wygenerowania stałego przepływu potu.

Ogranicz spożycie płynów i pić tylko wodę w ciągu 24 godzin poprzedzających ważenie. Nie ma kalorii i zajmuje mniej czasu, aby przejść przez system niż inne napoje. Ale nie przestań pić w ogóle, bo jeśli to zrobisz, będziesz odwodniony i osłabiony do czasu, gdy dojdziesz do konkurencji.